ویژگی های جدید تلگرام | پیام رسان پر آوازه در آپدیت جدید چه قابلیت هایی دارد؟

در این مطلب از سایت زنگ تفریح قصد داریم تا ویژگی های جدید تلگرام  را به شما عزیزان معرفی کنیم. تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

در حال حاضر به جرئت می توان گفت تلگرام از پرطرفدارترین شبکه های اجتماعی در ایران است. این بار آپدیت جدید تلگرام با ویژگی های جذابی برای کاربران به صحنه آمده است. ویژگی تلسکوپ و ارسال پیام های ویدئویی دو قابلیت جدید در آپدیت جدید تلگرام می باشد. با زنگ تفریح همراه باشید.

ویژگی های جدید تلگرام

پیام رسان پر آوازه در آپدیت جدید چه قابلیت هایی دارد؟

قابلیت های جدید در آپدیت جدید تلگرام چیست؟

در نسخه به روز رسانی شده پیام رسان تلگرام که امروز به کاربران ارائه شد، دو قابلیت جدید یکی با نام تلسکوپ و دیگری با نام تماس ویدیویی برای کاربران ارائه شده است.

در واقع این پیام رسان علاوه بر ارائه قابلیت ارسال پیام های صوتی که در نسخه های قبلی آن برای کاربران فراهم شده بود، در این نسخه جدی پیام رسان تلگرام امکان ارسال پیام های ویدیویی را به کاربران خود ارائه داده است.

پیام رسان تلگرام از جمله پیام  رسان های پر طرفدار در میان کاربران فضای مجازی است. این پیام رسان هر بار در به روز رسانی های خود قابلیت های جدید برای کاربران خود ارائه می دهد.

این نیز در نسخه ۴٫۰ این پیام رسان دو قابلیت جدید یکی با نام تلسکوپ و دیگری ارسال پیام ویدیویی ارائه شده اند. به گزارش کلیک، در نسخه به روز رسانی شده پیام رسان تلگرام که امروز به کاربران ارائه شد، دو قابلیت جدید یکی با نام تلسکوپ و دیگری با نام تماس ویدیویی برای کاربران ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: بهترین ربات های 2021 | از خدمتکار تا حیوان خانگی

در واقع این پیام رسان علاوه بر ارائه قابلیت ارسال پیام های صوتی که در نسخه های قبلی آن برای کاربران فراهم شده بود، در این نسخه جدی پیام رسان تلگرام امکان ارسال پیام های ویدیویی را به کاربران خود ارائه داده است.

برای ارسال پیام ویدیویی کافی است بر روی مخاطب یا گروه مورد نظر خود در تلگرام کلیک کرده و سپس بر روی آیکون میکروفون کلیک کنید تا تبدیل به آیکون دوربین شود. سپس با نگه داشتن دست خود بر روی این دکمه مانند مواقعی که می خواهید پیام صوتی ارسال نماید پیام ویدیویی خود را ضبط کرده و ارسال نمایید.

وقتی ضبط پیام ویدیویی تمام شد کافی است انگشت خود را از روی آیکون دوربین بر دارید تا پیام شما ارسال شود. پیام های ویدیویی که به این شکل ارسال می شوند بسیار سریع به مخاطب می رسند زیرا تلگرام در ابتدا این پیام ها را به صورت فشرده شده در می آورد و سپس آن ها را ارسال می نماید.

همچنین امکان قفل کردن دوربین در هنگام ضبط پیام ویدیویی نیز وجود دارد. همچنین این امکان برای پیام های صوتی نیز وجود دارد. پیام های ویدیویی به صورت پیش فرض  به طور خود کار دانلود می شوند و به صورت خودکار نیز پخش می شوند. اما برای غیر فعال کردن آن کاربر باید بر روی تنظیمات تلگرام رفته و قابلیت خودکار دانلود و نمایش ویدیو ها را غیر فعال نماید.

نکته مهم در این خصوص این است که کاربر می تواند در هنگام مشاهده پیام های ویدیویی، بر روی محیط تلگرام سایر چت ها را باز کرده و مشاهده نماید یا با دوستان دیگر خود گفتگو کند. اما قابلیت دیگری که در این نسخه جدید پیام رسان تلگرام در اختیار کاربران قرار گرفته است، قابلیتی با نام تلسکوپ (Telescope)  است.

با استفاده از این قابلیت آن دسته از کاربرانی که می خواهند با مخاطبان خود از طریق ویدیو تماس بر قرار نمایند، می توانند به یک پلت فرم ویدیویی دسترسی داشته باشند. در واقع این قابلیت باعث می شود تا پیام های عمومی که به صورت ویدیویی ارسال می شوند به مخاطبان بهتر برسند و حتی فراتر از اکوسیستم تلگرام گسترش یابند.

مدت زمان پیام های ویدیویی که با استفاده از این قابلیت ارسال می شوند ۱ دقیقه است و نکته مهم در خصوص آن ها این است که ویدیو هایی که از طریق قابلیت تلسکوپ تلگرام به اشتراک گذاری می شوند، حتی برای آن دسته از کاربرانی که حساب کاربری تلگرام ندارند، قابل مشاهده است.

تمام کانال های عمومی تلگرام از این پس دارای ابتدای آدرسی به شکل telesco.pe هستند. مثلاً telesco.pe/channel_name. این کانال های عمومی مکانی برای ارسال پیام های ویدیویی است که دسترسی به آن ها از طریق شبکه جهانی وب امکان پذیر است. قابلیت تلسکوپ حتی برای آن دسته از کاربرانی که اپلیکیشن تلگرام را بر روی دستگاه خود نصب نکرده اند، قابل دسترسی است.

یعنی آن دسته از کاربرانی که حساب کاربری تلگرام ندارند و یا اپلیکیشن تلگرام را به صورت نصب شده بر روی دستگاه هود در اختیار ندارند می توانند به ویدیوهای ثبت شده توسط قابلیت تلسکوپ دسترسی داشته باشند. بنابراین این ویدیوها به صورت عمومی در اختیار تمامی کاربران هستند.

برای ارسال پیام ویدیویی کافی است بر روی مخاطب یا گروه مورد نظر خود در تلگرام کلیک کرده و سپس بر روی آیکون میکروفون کلیک کنید تا تبدیل به آیکون دوربین شود.

سپس با نگه داشتن دست خود بر روی این دکمه مانند مواقعی که می خواهید پیام صوتی ارسال نماید پیام ویدیویی خود را ضبط کرده و ارسال نمایید. وقتی ضبط پیام ویدیویی تمام شد کافی است انگشت خود را از روی آیکون دوربین بر دارید تا پیام شما ارسال شود.

پیام های ویدیویی که به این شکل ارسال می شوند بسیار سریع به مخاطب می رسند زیرا تلگرام در ابتدا این پیام ها را به صورت فشرده شده در می آورد و سپس آن ها را ارسال می نماید.

همچنین امکان قفل کردن دوربین در هنگام ضبط پیام ویدیویی نیز وجود دارد. همچنین این امکان برای پیام های صوتی نیز وجود دارد.

پیام های ویدیویی به صورت پیش فرض  به طور خود کار دانلود می شوند و به صورت خودکار نیز پخش می شوند. اما برای غیر فعال کردن آن کاربر باید بر روی تنظیمات تلگرام رفته و قابلیت خودکار دانلود و نمایش ویدیو ها را غیر فعال نماید.

نکته مهم در این خصوص این است که کاربر می تواند در هنگام مشاهده پیام های ویدیویی، بر روی محیط تلگرام سایر چت ها را باز کرده و مشاهده نماید یا با دوستان دیگر خود گفتگو کند.

بیشتر بخوانید: جدیدترین کانسپت شرکت رنو (آی زد)

اما قابلیت دیگری که در این آپدیت جدید تلگرام در اختیار کاربران قرار گرفته است، قابلیتی با نام تلسکوپ (Telescope)  است. با استفاده از این قابلیت آن دسته از کاربرانی که می خواهند با مخاطبان خود از طریق ویدیو تماس بر قرار نمایند، می توانند به یک پلت فرم ویدیویی دسترسی داشته باشند.

در واقع این قابلیت باعث می شود تا پیام های عمومی که به صورت ویدیویی ارسال می شوند به مخاطبان بهتر برسند و حتی فراتر از اکوسیستم تلگرام گسترش یابند.

مدت زمان پیام های ویدیویی که با استفاده از این قابلیت ارسال می شوند ۱ دقیقه است و نکته مهم در خصوص آن ها این است که ویدیو هایی که از طریق قابلیت تلسکوپ تلگرام به اشتراک گذاری می شوند، حتی برای آن دسته از کاربرانی که حساب کاربری تلگرام ندارند، قابل مشاهده است.

تمام کانال های عمومی تلگرام از این پس در آپدیت جدید تلگرام دارای ابتدای آدرسی به شکل telesco.pe هستند. مثلاً telesco.pe/channel_name. این کانال های عمومی مکانی برای ارسال پیام های ویدیویی است که دسترسی به آن ها از طریق شبکه جهانی وب امکان پذیر است.

قابلیت تلسکوپ حتی برای آن دسته از کاربرانی که اپلیکیشن تلگرام را بر روی دستگاه خود نصب نکرده اند، قابل دسترسی است.و یعنی آن دسته از کاربرانی که حساب کاربری تلگرام ندارند و یا اپلیکیشن تلگرام را به صورت نصب شده بر روی دستگاه خود در اختیار ندارند می توانند به ویدیوهای ثبت شده توسط قابلیت تلسکوپ دسترسی داشته باشند. بنابراین این ویدیوها به صورت عمومی در اختیار تمامی کاربران هستند.

چه کسی پیام مرا سین کرد؟!

چیزهایی که تا الان گفتیم، یعنی تم‌ها و ایموجی‌های تعاملی، تنها در چت‌های شخصی کاربرد دارند. اما تلگرام در مورد گروه‌ها هم یک تغییر بزرگ ایجاد کرده است.

چه کسی پیام مرا سین کرد

تاکنون هر پیامی که در گروه‌ها می‌فرستادید، اگر توسط یکی از اعضای گروه دیده می‌شد، به حالت سین شده با علامت ✓✓ تغییر وضعیت پیدا می‌کرد، اما شما دقیقاً نمی‌دانستید که چه کسی پیام را دیده است. در تلگرام جدید این مشکل حل شده و از این پس در گروه‌های کوچک می‌توانید با لمس پیام، تعداد و نام کسانی را که پیام را دیده‌اند مشاهده کنید.

بیشتر بخوانید: نصب ویندوز 11 | چه تفاوت هایی بین ویندوز 11 و ویندوز 10 هستش؟

البته، تلگرام برای حفظ حریم خصوصی افراد، محدودیت زمانی برای این قابلیت در نظر گرفته و تنها تا 7 روز بعد از ارسال پیام می‌توانید جزئیات مربوط به سین شدن آن را مشاهده کنید.

ضبط استریم‌ها و ویدیوها

ضبط استریم‌ها و ویدیوها

تلگرام در به‌روزرسانی قبلی خود قابلیت پخش زنده یا استریم را بهبود بخشید و محدودیت تعداد بینندگان را برداشت. اکنون، یک قابلیت دیگر در ارتباط با استریم‌ها اضافه شده و آن هم امکان ضبط استریم‌ها یا ویدیوها است. از این پس ادمین‌های گروه می‌توانند ویدیوهایی را که به صورت زنده یا از پیش ضبط شده در گروه پخش می‌شوند، ضبط کرده و سپس آن‌ها را در اختیار اعضا غایب قرار دهند.

هنگام پخش یک ویدیو، ادمین‌های گروه می‌توانند با مراجعه به منوی آن و انتخاب یکی از گزینه‌های ضبط ویدیو و صدا، یا ضبط صدا، محتوای در حال پخش را ضبط کنند. همچنین، باید حالت ضبط یعنی افقی (Landscape) یا عمودی (Portrait) بودن آن را هم انتخاب کند. بعد از اتمام ضبط یا خاتمه استریم زنده، فایل ویدیویی مستقیماً در پیام‌های ذخیره شده ادمین (Saved Messages) آپلود می‌شود.

 

 

بیشتر بخوانید:

بهترین کارت گرافیک های گیمینگ در سال 2021 | با بهترین کیفیت بازی کنید / بهترین کانال های تلگرام فیلم | 12 کانال تلگرام برای عاشقان فیلم و سریال / بهترین مانیتور ها گیمینگ 2021 | با کیفیت بالا بازی کنید! / عجیب ترین گجت های دنیا | اما کاربردی و کارآمد / دانلود اهنگ از کرج تا لنگرود فدایی + متن آهنگ / بهترین کیبوردهای گیمینگ 2021 |‌ حرفه ای تر بازی کنید / بهترین گوشی های 5G در سال 2021 | پر سرعت بودن را تجربه کنید / بهترین ساعت های هوشمند 2021 | راهنمای خرید بهترین اسمارت واچ

 

 

خوشحالم که تا آخر این مطلب همراه ما بودید. نظرات خود را راجب این نوشتار یعنی ویژگی های جدید تلگرام با زنگ تفریح درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *