بازی دیسنترالند (Decentraland) | دانلود، نصب و آموزش کامل بازی

در این مطلب از سایت زنگ تفریح قصد داریم تا بازی دیسنترالند (Decentraland) را به شما عزیزان معرفی کنیم. در ادامه همراه با ما باشید.

بازی دیسنترالند (Decentraland) یک فضای ترکیبی از واقعیت مجازی و بلاک چین و دارای یک ارز دیجیتال به‌نام MANA است و تاریخچه، آینده، نحوه خرید و کیف پول های مانا را معرفی می‌کنیم. در انتهای مطلب نحوه دانلود دیسنترالند (Decentraland) قرار گرفته است.

بازی دیسنترالند (Decentraland) یک جامعه و دنیای مجازی مبتنی بر فناوری بلاک چین است. کاربران در این بازی، زمین، اثر هنری و توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) می‌سازند. اعضای جامعه همچنین در سازمان خودگران غیر متمرکز (DAO) این شبکه مشارکت دارند. بنابراین Decentraland به عنوان یک دائو، قدرت مشارکت در حاکمیت پروژه را به جامعه خود می‌بخشد. ارز دیجیتال اصلی شبکه دیسنترالند مانا (MANA) نام دارد و تمامی دارایی‌های داخل این بازی، روی شبکه اتریوم فعال هستند.

بازی دیسنترالند (Decentraland)

دانلود، نصب و آموزش کامل بازی

بازی Decentraland به عنوان یک اثبات مفهوم (Proofe of Concept) جهت ارائه مالکیت مستغلات دیجیتال به کاربران یک بلاک چین، کار خود را آغاز کرد. این دارایی دیجیتال در ابتدا به عنوان یک پیکسل در یک شبکه نامحدود 2 بعدی پیاده‌سازی شد که هر پیکسل، حاوی فراداده‌های مشخص کننده مالک و توصیف رنگ آن بود. این مرحله، «عصر حجر غیر متمرکز (Stone Age of the Decentralized)» نام گرفت.

در اواخر سال 2016، تیم این شبکه عصر برونز یا عصر مفرغ (Bronze Age) را توسعه داد، که یک دنیای مجازی 3 بعدی تقسیم شده به یک سری از قطعه زمین بود. مالک هر پکیج از این قطعه‌ها، می‌توانست با استفاده از بلاک چین اصلاح شده بیت کوین، برای آن‌ها یک هش مرجع ساخته و به یک فایل ارجاع دهد. از طریق این هش مرجع، کاربرانی که در حال گشت و گذار در این دنیای مجازی بودند، می‌توانستند با استفاده از بیت تورنت (BitTorrent) و یک جدول درهم‌سازی توزیع شده (Distributed Hash Table)، فایل حاوی پکیج مذکور را دانلود کنند که در واقع بیانگر مدل‌ها و زمینه منطقه مربوطه در بازی بود.

نسخه بعدی بازی دیسنترالند (Decentraland)، عصر آهن (Iron Age) است که در کنار اقتصاد نشات گرفته از سطوح فعلی مالکیت زمین و توزیع محتوا، یک تجربه اجتماعی را خواهد ساخت. در عصر آهن، توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌هایی را درون دیسنترالند ساخته و توزیع کرده و از طریق فروش به دیگر کاربران، کسب درآمد کنند. عصر آهن ارتباط همتا به همتا و یک سیستم اسکریپتینگ (scripting system) را پیاده‌سازی خواهد کرد که با ایجاد محتوای تعاملی، یک سیستم سریع‌تر پرداخت رمز ارزی را برای تراکنش‌های جهانی به ارمغان می‌آورد.

شاید تا الان کمی درباره نحوه کار این دنیای مجازی سردرگم شده باشید. اما نگران نباشید، این تنها تاریخچه‌ای از نحوه تکامل بازی دیسنترالند (Decentraland) بود و در ادامه، با نحوه کار آن بیشتر آشنا خواهیم شد.

درباره دیسنترالند و ارز دیجیتال مانا (MANA) چه می‌دانیم؟

اگر تا به حال بازی Second Life را انجام داده و رمز ارز معامله کرده باشید، پس به بازی دیسنترالند (Decentraland) هم علاقه‌مند خواهید شد. توسعه‌دهندگان این پلتفرم استابان اوردانو (Estaban Ordano) و اری میلیش (Ari Meilich) هستند که این فضای مجازی حاوی مستغلات دیجیتال و دیگر دارایی‌های قابل شخصی‌سازی را ساخته‌اند. تمامی این دارایی‌ها از طریق ارز دیجیتال مانا که یک توکن ERC20 است، قابل خریداری هستند.

بیشتر بخوانید: هک جم رایگان فری فایر (Free Fire) | آموزش گرفتن الماس رایگان واقعی با برنامه، سایت و چیت

کاربران بازی دیسنترالند (Decentraland) که دیسنترالندر (Decentralander) نام دارند، قادر به خرید رمز ارز MANA در صرافی‌های مختلف هستند که در بخش‌های بعد بیشتر به آن خواهیم پرداخت. توکن‌های غیر مثلی ERC721 نیز نماینده دارایی‌های منحصربفرد در دیسنترالند هستند.

بازی دیسنترالند (Decentraland) چیست؟

بازی دیسنترالند (Decentraland) یک فضای آنلاین ترکیبی از واقعیت مجازی و فناوری بلاک چین است. برخلاف اکثر بازی‌های آنلاین، بازیکنان کنترل مستقیم قوانین Decentraland را در اختیار دارند. این سازمان مستقل غیر متمرکز به هولدرهای توکن‌ها اجازه می‌دهد تا مستقیما درباره سیاست‌های سازمان و مسائل داخل بازی اظهار نظر کنند. این مکانیسم، همه چیز را از نوع آیتم‌های قابل سرمایه‌گذاری تا خزانه دائو، تحت تاثیر قرار می‌دهد.

فضای داخل بازی دیسنترالند
توکن‌های غیر قابل تعویض همان کالکتیبل‌های داخل بازی هستند که انواع لباس‌ها، آیتم‌ها، و مستغلات مجازی بازی به نام لَند (LAND) را شامل می‌شوند. کاربران این توکن‌ها را درون والت رمز ارزی خود ذخیره کرده و در مارکت‌پلیس دیسنترالند به دیگر کاربران می‌فروشند. در این بازی مثلا برای خرید یک ماسک جدید، باید کمی ارز دیجیتال MANA در اختیار داشته باشید.

خرید ماسک در Decentraland

علاوه بر آیتم‌ها و ملک و املاک، بازیکنان می‌توانند فضای شخصی خود در بازی دیسنترالند (Decentraland) را با بازی، فعالیت‌ها و آثار هنری پر کرده و از طریق آن‌ها با دیگران تعامل داشته باشند. همچنین گزینه‌ کسب درآمد از LAND وجود دارد. تصمیم‌گیری درباره نحوه فعالیت در این فضا کاملا به خود بازیکنان بستگی دارد.

سرنوشت، موفقیت و در نهایت سیاحت شما به خودتان، تلاشتان و رویا پردازی‌تان بستگی دارد.

بازی Decentraland موارد کاربرد متعددی از جمله تبلیغات و سرپرستی محتوا دارد. اما برای بازیکنان جدیدی که به دنبال NFTها هستند، موانع ورود فراوان است. کارمزد گس اتریوم قیمت خرید برخی از آیتم‌های کهکشانی را تقریبا دو برابر کرده است. قیمت LANDها نیز به هزاران دلار می‌رسد که خرید آن را برای برخی از افراد دشوار ساخته است.

لند (LAND) و رمز ارز مانا (MANA) چیست؟

همانطور که پیشتر گفتیم، MANA رمز ارز شبکه دیسنترالند است. این توکن نه تنها به عنوان یک ارز دیجیتال عمل می‌کند، بلکه برای هولدرهای مانا نیز قدرت رای‌دهی در دائوی Decentraland را فراهم می‌آورد.

برای شرکت در حاکمیت این سازمان خودگران غیر متمرکز، کاربران باید توکن‌های MANA خود را به رپد مانا (wMANA) تبدیل کرده و در این دائو قفل نمایند. هر رمز ارز wMANA نماینده یک رای در طرح‌های پیشنهادی حاکمیت است. شما همچنین می‌توانید با خرید از صرافی‌ها یا فروش آیتم‌های کالکتیبل در مارکت‌پلیس دیسنترالند، رمز ارز مانا بدست آورید. این پلتفرم همچنین دارای یک خزنه MANA شخصی است که هزینه عملیات و تصمیمات از طریق آن تامین می‌شود.

لند (LAND) یک توکن غیر قابل تعویض بوده که نماینده قطعه‌هایی از زمین متعلق به بازیکنان در جامعه است. مشابه رمز ارز MANA، این توکن نیز قدرت رای‌دهی را در پروتکل حاکمیت بازی دیسنترالند (Decentraland) فراهم می‌کند. با این وجود، لندها نیازی به قفل شدن در دائو را نداشته و هر کدام دو هزار رای برای کاربر ایجاد می‌کنند. بازیکنانی که قطعه‌های متعددی از زمین‌ها را در بازی در اختیار دارند، می‌توانند آن‌ها را به یک استیت توکن (Estate Token) واحد متصل کنند. با این کار، قدرت رای‌دهی معادل تعداد قطعه‌های داخل مجموعه خواهد بود.

قطعه زمین در دیسنترالند

دائوی بازی دیسنترالند (Decentraland) چیست؟

یکی از جنبه‌های جذاب دیسنترالند، توجه آن به تمرکززدایی است. همانطور که پیشتر گفتیم، جامعه بازیکنان کنترل زمین‌ها، دارایی‌های دیجیتال و توسعه Decentraland را در اختیار دارند. این پروژه به عنوان یک سازمان خودگردان غیر متمرکز، از کدهای متن باز جهت نظارت بر قوانین بازی بهره می‌برد. هر کسی که توکن مانا استیک کرده یا LAND داشته باشد، می‌تواند هم طرح پیشنهادی ایجاد کرده و هم به آن‌ها رای دهد.

بیشتر بخوانید: دانلود بازی بتلفیلد موبایل (Battlefield Mobile) | برای اندروید و iOS

پروپوزال در دیسنترالند

سازمان غیرمستقل غیرمتمرکز Decentraland بر بستر نرم‌افزار دائو آراگون (Aragon) اجرا می‌شود که با بهره‌گیری از یک واسط، با قراردادهای هوشمند اتریوم تعامل دارد.

موارد کاربرد و استفاده Decentraland و ارز مانا

از زمان طراحی دیسنترالند، توسعه‌دهندگان همیشه پتانسیل کاربردهای جدید این پلتفرم در جوامع بلاک چین را در ذهن خود نگه داشته‌اند. این موارد کاربرد که در وایت پیپر این پروژه آمده، 5 مورد اصلی را معرفی کرده است:

  • برنامه‌ها: کاربران می‌توانند برنامه‌ها و صحنه‌های 3 بعدی را با استفاده از زبان اسکریپتینگ دیسنترالند ساخته و تعامل غنی‌تری با آن ایجاد کنند.
  • سرپرستی محتوا: محله‌هایی در دیسنترالند توسعه داده شده که طرفداران با تفکر مشابه را به خود جذب کرده و جوامع واقعی‌تری را رشد می‌دهد.
  • تبلیغات: ترافیک بازیکنان در محله‌ها همچنین به تبلیغات از سوی برندها و خرید فضا جهت نصب بیلوردهای خود منجر شده است.
  • کالکتیبل‌های دیجیتال: آیتم‌های NFT جمع‌آوری، ساخته و درون مارکت‌پلیس بازی دیسنترالند (Decentraland) معامه می‌شوند و حقوق مالکیت را به مالک آن اهدا می‌کنند.
  • اجتماع: جوامع تشکیل شده در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی یا حتی گروه‌های آفلاین می‌توانند با دوستان خود تعامل بیشتری را تجربه کنند.

همانند اکثر دیگر بازی‌های حاوی اقتصاد بلاک چینی، شانس کسب درآمد در این فضا نیز وجود دارد. سفته‌بازی امری رایج است و قیمت رو به رشد لندها، فرصت تولید پول را فراهم کرده است.

نحوه خرید، ذخیره و کیف پول های لند و ارز دیجیتال مانا

برای تعامل کامل با بازی دیسنترالند (Decentraland) ، به یک کیف پول ارز دیجیتال و اتصال آن به مرورگرتان نیاز دارید. از آنجایی که مانا یک توکن ERC20 است، از هر کیف پول پشتیبان شبکه اتریوم نیز می‌توان برای ذخیره‌سازی آن استفاده کرد، اما تیم توسعه هم‌اکنون کیف پول متامسک را برای ذخیره سازی رمز ارز MANA و LAND توصیه کرده است.

نحوه خرید رمز ارز MANA

همانطور که پیشتر گفتیم، برای خرید ارز دیجیتال مانا روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این روش‌ها، مراجعه به صرافی‌های رمز ارزی است که از این توکن پشتیبانی کرده و آن را در لیست خود قرار داده‌اند. از جمله صرافی‌های بین‌المللی پشتیبان ارز دیجیتال MANA، می‌توان موارد زیر را نام برد. برای مشاهده لیست کامل روی این لینک کلیک کنید.

صرافی های پشتیبانی ارز مانا - MANA

آینده بازی دیسنترالند (Decentraland) و ارز دیجیتال مانا

دیسنترالند زمانی که افراد با خرید و فروش زمین دیجیتال بیش از 500 درصد سود بانکی کسب کردند، به صدر اخبار رسید. این اتفاق در سال 2018 رخ داد، یعنی زمانی که این دنیای مجازی غیر متمرکز تازه توجهات را به خود جلب کرده بود.

بازی دیسنترالند (Decentraland) اولین و پابرجا‌ترین متاورس (metaverse) ساخته شده روی بلاک چین اتریوم است. با اینکه هیچ‌گاه نمی‌توانید به صورت فیزیکی وارد زمین‌های Decentraland شوید، اما با خرید و فروش آن‌ها قادر به کسب سود خواهید بود.

همانند دنیای واقعی، مهم‌ترین ویژگی املاک و مستغلات درون این بازی نیز مکان قرارگیری آن‌هاست. هرچه یک ملک به Genesis Plaza (مکانی که افراد از طریق آن وارد بازی می‌شوند) و مناطق مختلفی همچون وگاس سیتی (Vegas City)، دره کریپتو (Crypto Valley) یا دراگون سیتی (Dragon City) نزدیک‌تر باشد، ارزش آن بیشتر است.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های دیتا دار اندروید | 21 عنوان از بهترین ها

در دیسنترالند، خرید دو قطعه زمین کنار هم، یک ایالت را تشکیل می‌دهد. داشتن یک ایالت به شما اجازه می‌دهد تا تحولات بیشتری ایجاد کنید. در این بازی، افراد سراسر دنیا (که البته از آواتار هم استفاده می‌کنند)، می‌توانند وارد گفتگوهای مجازی مربوط به بازی شده یا حتی در یک فضای مجازی دور هم جمع شوند و به تماشای مسابقات در دنیای واقعی بپردازند. امکان ارائه ایده به سرمایه‌گذاران در سیلیکون ولی مجازی درون بازی که کریپتو ولی نام دارد نیز وجود دارد.

به همین دلیل هم هست که داشتن چندین زمین مجاور مهم است. این زمین‌ها را می‌توان اجاره دارد که در این صورت، نقدینگی بیشتری را برای مالک ایجاد می‌کند.

سال گذشته ارزش بازار NFTها 3 برابر شد و این مومنتم تا سال 2021 نیز ادامه داشته است. همین چند وقت گذشته شاهد رکورد شکنی فروش یک NFT به مبلغ 69 میلیون دلار بودیم. هنر، موسیقی، کالکتیبل‌ها و بسیاری دیگر از آیتم‌ها را می‌توان به صورت توکن غیر مثلی درآورد و از آنجایی که سرمایه‌گذاری افراد روی این حوزه همچنان ادامه دارد، می‌توان به آینده متاورس‌هایی همچون دیسنترالند نیز امیدوار بود.

آموزش بازی بازی دیسنترالند (Decentraland)

یک ربات پرنده کوچک به نام آلیس وجود دارد که اصول اولیه گشت‌وگذار در Decentraland را توضیح می‌دهد، اگر تا به حال بازی تیراندازی اول شخص انجام داده باشید، با دکنه‌های W، A، S، D برای حرکت آشنا هستید. ماوس برای کنترل زوایای دوربین و دکمه اسپیس (Space) برای پریدن است. علاوه بر این، می‌توانید نماهای اول شخص و سوم شخص را با فشار دادن دکمه “V” تغییر دهید.

شروع بازی

گشت‌وگذار در دنیای بازی جالب است و احتمالاً با برخی از ساختمان‌های سرگرم‌کننده برخورد خواهید کرد، اما برای بهره بردن واقعی از دیسنترالند باید مقداری توکن MANA تهیه کنید. نکته منفی این است که MANA در حال حاضر نسبتاً گران است. مورد دیگر این است که از آنجا که دیسنترالند روی تراکنش‌های شبکه اتریوم اجرا می‌شود؛ کارمزدهای تراکنش آن بسیار گران است.

دانلود بازی دیسنترالند (Decentraland)

شما دوستداران این بازی میتوانید از تریق (لینک سایت Decentraland) و ثبت نام در سایت دیسنترالند این بازی را رایگان دانلود و نصب کنید و با بازی کردن، ارز دیجیتال به دست آورید.

 

بیشتر بخوانید: 

بهترین بازی های فکری اندرویدی | ذهن خود را به چالش بکشید / توکن هواداری مهدی طارمی | ماجرا از چه قرار است؟ / قیمت لحظه ای بیت کوین | ارزشمند ترین ارز دیجیتال امروز چه قیمت است؟ / نصب ویندوز 11 | چه تفاوت هایی بین ویندوز 11 و ویندوز 10 هستش؟ / نقد سریال Nine Perfect Strangers | اضطراب، خیانت، ترس، شرم و احساس گناه / نقد فیلم Annette (آنت 2021) | دنیایی خیره‌کننده با شهروندانی سراسیمه‌ /

 

 

خوشحالم که تا انتهای این مطلب همراه با ما بودید. امید است از مشاهده این مطلب لذت کافی را بده باشید. نظرات خود را درباره نوشتار بازی دیسنترالند (Decentraland) با زنگ تفریح درمیان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *