نقد فیلم Palm Springs (پالم اسپرینگز 2020) : موضوع قدیمی با پرداختی نو

در این نوشتار به نقد فیلم Palm Springs به کارگردانی مکس بارباکو می‌پردازیم. در ادامه با بررسی، تحلیل و نقد فیلم پالم اسپرینگز در سایت فیگار همراه ما باشید.

فیلم Palm Spring 2020 نخستین فیلم بلند از کارگردان تازه نفس، مکس بارباکو است. این فیلم در ژانر کمدی- رمانتیک با ادویه علمی-تخیلی ساخته شده است.

در این فیلم داستان یک چرخه زمان تکراری روایت می‌شود. دو کاراکتر اصلی در پی وقوع حوادثی، یک روز را دوباره و دوباره سپری می‌کنند و تلاش می‌کنند از این حالت خارج شده و زندگی خود را پس بگیرند. در این مدت رابطه‌ای احساسی بین آن‌ها شکل می‌گیرد. شخصیت‌های فیلم سعی می‌کنند تا به روش‌های متعدد از این کابوس خلاص شوند ولی آیا در نهایت موفق می‌شوند؟

اگر از فیلم‌هایی که ترکیب ژانرهای علمی-تخیلی، رمانتیک و کمدی هستند خوشتان می‌آید پالم اسپرینگز سرویس استریم هولو Hulu بهترین گزینه است. این فیلم سرگرم‌کننده و خنده‌دار بوده و در سطحی بسیار حرفه‌ای تولید شده است.

در فیلم Palm Springs سه نقش اصلی داریم: نایلز، سارا و روی؛ که به ترتیب ایفای این نقش‌ها بر عهده اندی سمبرگ (Andy Samberg) بازیگر اصلی سریال کمدی پلیسی بروکلین نُه-نُه (Brooklyn Nine-Nine)، کریستین میلیاتی (Cristin Milioti) از بازیگران اصلی سیتکام آشنایی با مادر (How I Met Your Mother) و جی. کی. سایمونز (J. K. Simmons) استاد موسیقی در فیلم ویپلش (Whiplash) به کارگردانی دمین شزل (Damien Chazelle) بوده است.

کارگردانی این فیلم بر عهده مکس بارباکو (Max Barbakow) و نویسندگی فیلم هم بر عهده اندی سیارا (Andy Siara) بوده است. تهیه‌کنندگان آن هم اندی سمبرگ، کریس پارکر (Chris Parker)، آکیوا شفر (Akiva Schaffer)، دیلن سلرز (Dylan Sellers)، بکی اسلوویتر (Becky Sloviter)، جورما تاکون (Jorma Taccone) هستند.

نقد فیلم Palm Springs : خلاصه داستان بدون اسپویل

موضوع قدیمی با پرداختی نو

فهرست مطالبی که در ادامه نقد فیلم Palm Springs خواهید خواند به شرح زیر است:

 • موضوع قدیمی با پرداختی نو – خلاصه داستان
 • داستانی تکراری با روایتی خلاقانه
 • واکنش منتقدان
 • فیلم‌های مشابه
 • جمع‌بندی

پالم اسپرینگز Palm Springs نام شهری در ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده است.

نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز
نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز

نایلز (Nyles) با بازی سمبرگ، جوانی سی و خرده‌ای ساله است که قرار است به همراه دوست‌دختر نچسب خود به مراسم عروسی دوستان مشترکشان بروند. نقش عروس را کامیلا مندس (Camila Mendes) بازی کرده که در سریال ریوردِیل (Riverdale) ایفای نقش کرده است.

نایلز با لباس غیر رسمی – یک پیراهن با نقش و نگار هاوایی – در مراسم عروسی ظاهر شده و در کل رفتار مودبانه‌ای نسبت به یک مراسمی رسمی اتخاذ نمی‌کند که در ذهن بیننده این سوال ایجاد می‌شود که چرا؛ سوالی که مخاطب به زودی پاسخش را می‌فهمد.

خلاصه که اگر اوایل فیلم جذابیت لازم را نداشت به هیچ وجه نباید دستتان به سمت ضربدر گوشه بالای صفحه برود. کافی است اندکی صبور باشید. در ادامه، از خواهر عروس؛ ساقدوش افتخاری – سارا – دعوت می‌شود به افتخار زوج جدید یک سخنرانی کوتاه کند.

سارا (با بازی میلیاتی) اما مست و پاتیل است و احتمالا متنی از قبل برای سخنرانی آماده نکرده که در این حین نایلز به کمکش آمده، میکروفون را به دست گرفته و برای جمع صحبت می‌کند. در واقع سارا در مست کردن و رفتارهای نامناسب در مهمانی‌های خانوادگی ید طولایی دارد.

نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز
نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز

در ادامه نایلز و سارا دچار اتفاقاتی می‌شوند و در نهایت خود را در یک چرخه تکرار زمانی گرفتار می‌بینند. در واقع شروع فیلم مانند سایر فیلم‌های کمدی رمانتیک است. نایلز در عروسی بهترین دوست دوست‌دخترش است که چشمش دختری را می‌گیرد که اتفاقا خواهر عروس است. طبیعتاً سعی در جلب توجه سارا دارد. اما جایی که انتظارش نمی‌رود، در موقعیتی اسیر می‌شوند که امروز همان دیروز است؛ و فردا هم همین امروز است.

تا اینجای داستان شاید برایتان سوال باشد که چرا با وجود موضوعی تکراری فیلم پالم اسپرینگز Palm Springs رکورد فروش به یک شرکت توزیع‌کننده را در جشنواره  Sundance ساندنس (بزرگ‌ترین جشنواره فیلم‌های مستقل در آمریکا) جابجا کرده.

با رقمی معادل 17,500,000.69 دلار (هفده میلیون و پانصد هزار دلار و شصت و نه سِنت) فیلم Palm Springs به شرکت پخش نئون Neon فروخته شد.

اما وقتی فیلم را ببینید با پرداختی بدیع و روایتی جالب روبرو می‌شوید و می‌بینید این فیلم فقط و فقط موضوع اصلی را از فیلم‌های مشابه خود اقتباس کرده و حرفی نو برای گفتن دارد.

همانطور که عرض کردیم فیلم ایده تازه‌ای ندارد. معروف‌ترینشان شاید روز گراندهاگ (Groundhog Day) ساخته سال 1993 باشد. با دو نقش اصلی فیل (Phil) با بازی بیل موری (Bill Murray) و ریتا با ابزی اندی مک‌داوِل (Andie McDowell) دو تن از امپراطوران هالیوود، این فیلم از مشهورترین فیلم‌های ژانر خود است و به نوعی در تاریخ سینما ماندگار شده است.

نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز
نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز

گویا داستان این فیلم در فرهنگ عامه به قدری شناخته شده است که وقتی کسی در زندگی روزمره احساس گیر کردن در یک سری حوادث تکراری را می‌کند اصطلاحی بکار می‌برد با این مضمون که: نکنه تو روز گراندهاگ گیر کردم؟

اخیراً فیلم‌ساز‌های زیادی سعی کردند دست بر این موضوع جذاب بگذارند اما بیشترشان با وجود جذاب و خوش‌ساخت بودن، تم مشابهی در پیش گرفته و استانداردهای این موضوع را باز تعریف نکرده‌اند.

فیلم پالم اسپرینگز Palm Springs 2020 فقط و فقط به واسطه بازیگران مشهور خود می‌تواند عده زیادی را به تماشا ترغیب کند. هر کدام از نام‌های اندی سمبرگ، کریستین میلیاتی و جی. کی. سایمنز به تنهایی برای افزایش فروش یک فیلم در گیشه کافی هستند.

اما بازیگران مشهور تنها دلیل برای موفقیت فیلم Palm Springs نخواهد بود. کل فیلم تم تابستانی دارد و حسی که از محیط و فضا می‌گیریم مانند یک کوکتل لب ساحل خنک و گواراست.

فیلم‌هایی از این قبیل، هوشمندانه، هنرمندانه، خندهدار و سرگرم‌کننده هستند که برای تمام گروه‌های جمعیتی جذابیت داشته و به بسیاری احساس آشنای خانه و راحتی را می‌دهند.

ادامه مطلب حاوی اندکی اسپویل است

اولین خلاقیتی که در فیلم Palm Springs 2020 به چشم می‌خورد زمانی است که متوجه می‌شویم نایلز سال‌های سال است که با این مشکل حل‌نشدنی دست و پنجه نرم می‌کند و ناگهان سارا را نیز به درون گرداب فلاکت خودش می‌کشد.

نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز
نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز

البته نمی‌توان نایلز را در بروز این فاجعه مقصر دانست چرا که او به نوعی به سارا هشدار می‌دهد ولی سارا احتمالا از سر کنجکاوی گوشش به این حرف‌ها بدهکار نیست و نایلز را تعقیب می‌کند که به شریک شدنش در این بدبختی منجر می‌شود.

سارا طبیعتاً اول شوکه می‌شود؛ سپس خشمگین و عصبانی و در نهایت به دنبال راه حلی برای پایان دادن به این چرخه می‌گردد و انواع روش‌ها از جمله خودکشی را امتحان می‌کند اما حتی مرگ هم باعث نمی‌شود از این کابوس رهایی پیدا کند.

حتی در مرحله‌ای تصمیم به مطالعه فیزیک کوانتوم هم می‌گیرد! به هر حال نایلز دیگر از بیرون رفتن از این وادی پوچ ناامید شده و بیشتر به تفریح کردن با این موقعیت خاص می‌پردازد.

در واقع اینکه صدها یا شاید هزاران بار یک روز را زندگی کنید آن هم در حالتی که باید با صدای دوست‌دختر غیر قابل تحملتان از خواب بیدار شوید، باز هم جای امید است که نایلز پاک دیوانه نشده و هنوز اندکی شعور برایش باقی مانده است.

وقتی از گذشته فلاکت‌بار نایلز آگاه می‌شویم بیشتر درکش می‌کنیم که چرا شب اول به جای پوشیدن کت و شلوار با لباس راحتی و دمپایی به مجلس رفته بود.

نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز
نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز

دو شخصیت نایلز و سارا به خوبی یکدیگر را تعدیل می‌کنند و مکمل هم هستند. سمبرگ از آن بازیگرانی است که به دلیل پیشینه‌ای که در ذهن مخاطب از او وجود دارد فقط نگاه کردن به چهره‌اش کافی است تا خنده‌تان بگیرد.

از آن طرف میلیاتی هم ید طولایی در گرفتار شدن در سرنوشت‌‌های غم‌انگیز دارد. در این فیلم، پرداختن به وجهه تاریک‌تر و جدی‌تر فیلم به عهده او است.

یکی از نقش‌های نسبتاً مشابه او در یکی از اپیزودهای بلک میرر یا آینه سیاه (Black Mirror) است. در اپیزود اول از فصل چهارم این سریال، میلیاتی یک طراح بازی‌های ویدیویی است. رئیسش که یک فرد خجالتی و منزوی است عقده‌های درونی خود را از طریق دزدیدن DNA افرادی که در زندگی واقعی جدی‌ش نمی‌‌گیرند و ساخت یک کپی از آن‌ها در بازی و دستور دادن و ستم کردن بهشان خالی می‌کند. در این بازی همه برده او هستند. میلیاتی اما به محض گرفتار شدن در این جهان مجازی، در صدد رهایی از آن محیط و نجات خود و همکارانش برمی‌آید.

نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز
نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز

مورد جالب دیگر این است که بر خلاف بیشتر فیلم‌های کمدی رمانتیک با انسان‌های خوب و پاک و مهربانی روبرو نیستیم بلکه با شخصیت‌های خاکستری سر و کار داریم که خیلی هم هم خوب نیستند اما به مرور پخته می‌شوند و انسان‌تر.

نویسنده فیلم پالم اسپرینگز 2020 با قرض گرفتن هسته داستان از روز گراندهاگ، فیلم را طوری پیش برده که تکرار چندین باره روز عروسی به هیچ وجه خسته کننده نخواهد بود.

با استفاده از تیم بازیگری حرفه‌ای که دو شخصیت اصلی را همراهی می‌کنند، احساسات طبیعی و قابل انتظاری را در کاراکتر سارا – یعنی استیصال، غم، خشم و تلاش مضاعف – و نایلز – یعنی بی‌خیالی و تسلیم شدن – کاشته و پرورش داده است.

نایلز تسلیم سرنوشت شده و فلسفه‌ای اپیکوری را برای ادامه زندگی‌اش در پیش گرفته بود تا وقتی سارا از راه رسید و او را از خواب خرگوشی بیدار کرده و به او چیزی بیشتر از آبجوی سرد نوشیدن و آفتاب گرفتن وسط آب‌های فیروزه‌ای استخر داد.

همچنین در طول این روند، کاراکترها را به آرامی به هم نزدیک کرده و در گیر و دار شرکت در این عروسی کذایی، بینشان یک رابطه عاطفی شکل می‌دهد. سمبرگ و میلیاتی در این فیلم بسیار دلنشین بوده و تمام واکنش‌هایی که ازشان انتظار داریم را به زیبایی اجرا می‌کنند.

فیلم Palm Springs 2020 عشق رمانتیک را در پیدا کردن معنا در تکرار روزمرگی‌ها خلاصه می‌کند.دو شخصیت اصلی از پی گم شدن‌ها و ناامیدی‌ها در قیل و قال دیوانه‌کننده زندگی موفق می‌شوند تا به کسی غیر از خودشان اهمیت داده و برای شادی خودشان و همچنین دیگری تلاش کنند. در این فیلم بر خلاف بیشتر فیلم‌های مشابه، عاشق شدن فقط در “عاشق شدن” خلاصه نمی‌شود بلکه به خوبی نشان می‌دهد از این به بعد است که کار سخت اما ارزنده شروع می‌شود.

یک پیچش داستانی بسیار غیر منتظره نیز در انتظار مخاطب است که فیلم را تلخ و شیرین کرده است و به همچین دنیای تخیلی‌ای اندکی چاشنی واقعیت اضافه می‌کند. وقتی نایلز و سارا به اجبار در تجربه کردن این روزهای تکراری شریک می‌شوند سناریوهای جالب و خنده‌داری را رقم می‌زنند.

مثلا یک بار از قبل در کیک عروسی بمبی کار گذاشته و شب‌هنگام در مقابل چشمان بهت زده مهمانانِ حاضر در مهمانی، در حکم یک قهرمان عمل کرده، کیک را می‌شکافند و بمب را در می‌آورند. یا منفجر کردن هواپیما، نقش‌های مختلف بازی کردن و سر کار گذاشتن مهمانان. در این قسمت از فیلم حسابی به کاراکترهای قصه خوش می‌گذرد.

اینجا باید به نکته دیگری اشاره کنیم. شبی که منجر به گیر افتادن سارا می‌شود، یک قربانی دیگر هم دارد. روی (Roy) با بازی سایمنز در نقش دشمن نایلز که او هم در این چرخه نامبارک گرفتار می‌شود.

سایمنز به خوبی با دو شخصیت دیگر در تعادل قرار گرفته است و جو کلی فیلم را تعدیل می‌کند. اگر فیلم فقط و فقط به دو کاراکتر اصلی می‌پرداخت خسته‌کننده و تکراری می‌شد. در صحنه آخر که بعد از تیتراژ پایان می‌آید، سایمنز مانند قطعه آخر یک پازل هزار تکه عمل کرده و به نرمی سر جایش می‌نشیند.

نقد فیلم Palm Springs : واکنش منتقدان

در بیشتر مقالات منتشر شده توسط منتقدان با موضوع نقد فیلم Palm Springs لحن تحسین‌آمیزی به چشم می‌خورد. فیلم بسیار بالاتر از حد انتظارات عمل کرده و در جولای امسال در سینماهای آمریکا (البته اگر به خاطر پاندمی کرونا بسته نباشند) و سرویس‌های استریم به نمایش در خواهد آمد.

با نگاهی به امتیازات فیلم می‌توان حدس زد آینده پر و پیمانی خواهد داشت. این فیلم با گرفتن 7.4 از ده، 95 از صد و 83 از صد به ترتیب از IMDb، راتن تومیتوز Rotten Tomatoes و متاکریتیک  Metacritic بسیار قابل قبول عمل کرده و به نظر فیلم موفقی می‌آید. به نظر می‌رسد تصمیم شرکت نئون در جشنواره ساندنس بسیار منطقی بوده و سود زیادی عایدش خواهد شد. در ادامه نقد فیلم پالم اسپرینگز Palm Springs نظر برخی از منتقدین را می‌خوانیم:

دیوید سیمز از آتلانتیک:

سخت می‌توان فیلمی را پیدا کرد که هم بی‌پروا باشد و هم خنده‌دار، که پالم اسپرینگز به خوبی از عهده آن برآمده است.

اِی. اُ. اسکات از نیویورک تایمز:

اندی سمبرگ و کریستین میلیاتی در یک کمدی نوین و بامزه درخشیده‌اند که ممکن است برایتان آشنا باشد.

آدام هولز:

فکر نمی‌کنم این از آن دسته از فیلم‌هایی باشد که بیشتر مردم بخواهند رویش چرخه تکرار بزنند.

نیک د سملین از امپایر:

مدت خیلی زیادی طول کشید تا به دستمان برسد ولی بعضی چیزها ارزش صبر کردن دارند. یک روایت بدیع و زیبا از یک موضوع قدیمی مورد علاقه همه، که به نظر می‌رسد خودش هم قرار است از فیلم‌های ماندگار تاریخ شود.

نقد فیلم Palm Springs : فیلم‌های مشابه

از آنجایی که ایده گیر کردن در یک دور باطل زمانی به خودی خود جذاب است بیشتر فیلم‌هایی که حول این موضوع ساخته شده‌اند ارزش دیدن دارند. در ادامه لیستی کوتاه از این دسته از فیلم‌ها را مشاهده می‌کنید.

فیلم روز گراندهاگ (Groundhog Day 1993): با بازی بیل موری و اندی مک‌داوِل / ژانر کمدی رمانتیک

یک گزارشگر آب و هوا در حال سفر به مکانی برای تهیه گزارش از روز گراندهاگ است که پی می‌برد در یک چرخه بی‌پایان زمانی گیر افتاده است. ابتدا دچار چالش می‌شود ولی کم کم یاد می‌گیرد تا چطور با آن کنار بیاید و به نفع خودش از آن بهره ببرد.

فیلم لبه فردا (Edge Of Tomorrow 2014): با بازی تام کروز (Tom Cruise) و امیلی بلانت (Emily Blunt) / ژانر علمی-تخیلی – اکشن

سیاره زمین تحت حمله موجودات فضایی قرار گرفته که قصد نابودی بشر را دارند. ویلیام یک افسر ارتش بی تجربه است که وقتی در نبرد با یکی از سرکرده‌های موجودات فضایی به قتل می‌رسد، خود را در یک لوپ بی‌پایان زمانی گرفتار می‌بیند و در نهایت از این خاصیت برای شکست دادن این دشمنان شکست‌ناپذیر استفاده می‌کند.

فیلم روز مرگ مبارک (Happy Death Day 2017): با بازی جسیکا رات (Jessica Rothe) / ژانر ترسناک – کمدی

تری یک دانشجوی موفق است که در روز تولدش به طرز وحشیانه‌ای توسط یک جانی نقابدار به قتل می‌رسد. تا زمانی که کشف کند چه کسی جان او را گرفته بوده است، تری باید با تکرار روز تولدش کنار بیاید. در سال 2019 دنباله‌ای برای این فیلم ساخته شد.

فیلم پیش از سقوط (Before I Fall 2017): با بازی زویی دویچ (Zoey Deutch) / ژانر دراما – رازآلود

سامانتا به نظر زندگی بی‌نقصی دارد. محبوبیت، یک رابطه عالی و آینده‌ای درخشان؛ که همه وقتی مورد تهدید قرار می‌گیرند که سامانتا در یک حادثه رانندگی جان خود را از دست داده و مجبور می‌شود تکرار همان روز را زندگی کند.

سریال عروسک روسی (Russian Doll 2019): با بازی ناتاشا لایِن (Natasha Lyonne) / ژانر کمدی – دراما

نادیا قرار است مهمان افتخاری یک پارتی بزرگ در شهر نیویورک باشد که ناگهان در یک چرخه تکراری زمانی گیر می‌کند به این صورت که هر شب می‌میرد و هر روز صبح در همان زمان و مکان از خواب بیدار می‌شود.

فیلم نقشه چیزهای کوچک بی‌نظیر (The Map Of Tiny Perfect Things): با بازی کایل آلن (Kyle Allen) و کاترین نیوتن(Katheryn Newton) / ژانر رمانتیک – خیالی

فیلم داستان دو نوجوان را روایت می‌کند که متوجه شده‌اند همان رو زرا دوباره و دوباره زندگی می‌کنند. در عین حال که از نظر عاطفی به م نزدیک می‌شوند از این موقعیت عجیب برای کشف زیبایی‌های کوچ زندگی استفاده می‌کنند. اما آیا قرار است تمام این روزها به خوشی و خوش‌گذرانی سپری شود؟

فیلم مرحله رئیس (Boss Level 2021): با بازی فرانک گریلو (Frank Grillo)، نایومی واتس (Naomi Watts) و مل گیبسون (Mel Gibson)/ ژانر اکشن – علمی-تخیلی – دراما

این فیلم علی‌رغم یدک کشیدن دو اسم پرطمطراق از بازیگران هالیوودی بسیار ضعیف عمل کرده و دیدن آن توصیه نمی‌شود. داستان راجع به روی است. بر اثر ساخت دستگاهی دنیا به ورطه نابودی می‌رود. روی هر بار که دنیا به پایان می‌رسد از صبح همان روز بیدار شده و برای نجات دنیا و همچنین پسر کوچکش با دشمنان ریز و درشت روبرو می‌شود.

نقد فیلم Palm Springs : جمع بندی

پالم اسپرینگز سه نقطه قوت اساسی دارد:

 • فیلمنامه اندی سیارا که قطعا سمبرگ به سبک و سیاق خود آن را بهبود داده و هم خنده‌دار‌تر و هم رمانتیک‌ترش کرده است.
 • کشش بین دو بازیگر اصلی یعنی سمبرگ و میلیاتی محسوس است. در واقع باید به مسئول انتخاب بازیگران در این فیلم آفرین گفت.
 • نوآوری‌ها و پیچش‌های غیر منتظره داستانی که پیش از این با این هنرمندی و در این ابعاد دیده نشده بود.

مدت زمان نمایش فیلم هم کاملا به اندازه است چرا که یک و نیم ساعت برای چنین فیلمی نه آنقدر زیاد است که بیننده را خسته و دلزده کند و نه آنقدر کم است که داستان نیم‌بند و عجله‌ای از آب دربیاید.

پالم اسپرینگز فیلم خوبی از آب درآمده چرا که علاوه ب پرداختن به هر آنچه از یک کمدی رمانتیک انتظار داریم و ادای احترام به بزرگان ژانر خودش، حرف جدیدی می‌زند و جان دارد.

داستان عاشقانه نایلز و سارا از قصه دو عاشق خجسته فراتر رفته و به کند و کاو “خود” نیز می‌پردازد. چیزی که در بیشتر فیلم‌های با تم عشقی مشاهده نمی‌کنید.

این فیلم بیشتر درباره پذیرفتن خودتان با تمام کمی‌ها و کاستی‌ها و در صدد بهبود و بهتر شدن برآمدن است. سارا و نایلز همدیگر را در این مسیر به خوبی همراهی کرده و از یکدیگر انسان‌های بهتری می‌سازند.

پالم اسپرینگز نمونه‌ای از فیلم‌های تئاترگونه است که این روزها در سرویس‌های استریم آنلاین مانند هولو، نتفلیکس، دیزنی پلاس، اپل پلاس و آمازون پرایم می‌بینیم. بیش باد.

نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز
نقد فیلم Palm Springs : نقد فیلم پالم اسپرینگز

عوامل فیلم ؛ نقد فیلم Palm Springs

 • کارگردان: مکس بارباکو
 • نویسنده: اندی سیارا
 • تهیه کنندگان: اندی سمبرگ، کریس پارکر، آکیوا شفر، دیلن سلرز،بکی اسلوویتر، جورما تاکون
 • بازیگران: اندی سمبرگ، کریستین میلیاتی، جی. کی. سایمنز، مِردیت هگنر، کامیلا مندس
 • آهنگساز: متیو کامپتون
 • انتخاب بازیگران: الیسون جونز
 • کارگردان هنری: تیم فورد
 • طراح صحنه: کِلسی افرایم
 • تدوین: اندرو دیکلر، متیو فریدمن
 • فیلم‌بردار: کی‌ین ترن

 

نظر شما در خصوص نقد فیلم Palm Springs چیست؟ نظرات خود را در رابطه با نقد فیلم پالم اسپرینگز با فیگار در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *